HABER LİSTEMİZE KAYDOLUN
TIKLAYIN >>
 
ÇAPAR SERBEST KÜRSÜ

- Sizce Çapar Köyü Derneği'nin öncelikli yapması gereken hizmet nedir?

- Bu sitede görmek istedikleriniz nelerdir?

- Köyümüz için iyi bir fikriniz mi var?

Düşünceni yaz, herkes okusun

 

Google Gruplar
Çapar Köyü
Bu grubu ziyaret et

Google Gruplar
Çapar Köyü grubuna kayit ol
E-posta:
NOT: Gmail hesabi gerektirir.
 
KOMŞU KÖYLER
- Nüfus bilgileri TİE 'den alınmıştır   >>
KÖYÜN ADI NÜFUSU
Bakırlı Köyü 100
Bulduk Köyü 62
Bulgurcu Köyü 53
Büyükyakalı Köyü 410
ÇAPAR Köyü 80
Çaparkayı Köyü 166
Çerçi Köyü 61
Göldagi Köyü 25
Gümerdiğin Beldesi 982
Gündoğmuş Köyü 284
Gürpınar Beldesi 1058
Kamış Köyü 293
Karahacı Köyü 172
Karakoçaş Köyü 91
Karamusa Köyü 101
Karaören Köyü 457
Kutluşar Köyü 31
Küçükyakalı Köyü 255
Mart Köyü 222
Ödek Köyü 189
Özbek Köyü 57
 
 
Türkiye'nin ilk Alışveriş Merkezi Sitesi

ÇAPAR KÖYÜ WEB SİTESİ

Ana Sayfa   >   Seyit Mehmet Abdal Dede
 
 
KİTAP (Mutlaka Okuyun)

ALLAH'a Kuran'a Dönüş
(Sürü Olmaktan Kurtuluş)
(MUTLAKA BU KİTABI OKUYUN!)Yazar: KURAN ARAŞTIRMA GRUBU >>>
Uydurulan Din ve Kuran'daki Din

Kuran Araştırma Grubu tarafından hazırlanan
Bu kitap; din adına uydurulanlarla, Kuran'ın anlattığı dinin farklarını ortaya çıkarsın. - Bu kitap; peçenin, haremlik-selamlığı, sakalın, cüppenin, sanat düşmanlığının ve yığınla uydurmanın din olarak algılanmasını durdursun.

Bu kitap; kadınlar hakkında yapılan insafsız uydurmaları düzeltsin, bu uydurmaların hadis ve mezhep gibi Kuran dışı insan ürünü kaynaklarca yapıldığını açıklasın.

Bu kitap; tüm bu uydurmaların Kuran'a rağmen, Kuran'la çelişerek oluşturulduklarını göstersin.

Bu kitap; Allah'ın kitabı Kuran'ın, Allah'ın üstün sanatı insanla, Allah'ın maddeye koyduğu kanunları açıklayan bilimle, Allah'ın harikalarının sergisi evrenle, Allah'ın muhteşem hediyesi akılla çelişmeksizin uyumlu olduğunu ispatlasın.

Bu kitap; Kuran'ı sevdirsin, Kuran'ın üzerine, yanına, etrafına konan uydurma dini kaynakların çöpte, Kuran'ın ise hayatta layık olduğu yeri bulmasını sağlasın.

Bu kitap; gerçek aydınların dini öğrenme ve incelemelerinde bir pay sahibi olsun.

Bu kitap; güzel, hayırlı bir kitap olsun, karanlıklarda bir mum olsun.

Bu kitabı yazarken eserlerinden, fikirlerinden faydalandığımız herkesten Allah razı olsun. Tüm bu isteklerimizi Allah kabul etsin.

 

ÜCRETSİZ İNDİR ve OKU >>

SATIN AL >>

     

Yazar: KURAN ARAŞTIRMA GRUBU >>>
Dinin Kaynağı olarak Kuran Yeter mi?

Kuran Araştırma Grubu tarafından hazırlanan
Bu kitap; Bu çalışmanın amacı, kendini Müslüman olarak tanımlayanlar arasında yaygın olan, Kuran ile ilgili yanlış anlaşılmaları açıklamak ve bu yanışları Kuran'dan delillerle düzeltmektir. Bu yanlış kanıların kaynağında şu yatmaktadır: Günümüzde Müslümanlar, kutsal görevin gereği olarak Kuran'ı akıllarıyla analiz etmek yerine, doğduklarında sahip oldukları mezhep öğretilerinin kör takipçileri olmaktadırlar. Yine çoğu Müslüman, din adamlarının dediklerini hiçbir sorgulamadan geçirmeden kesin doığru saymakta hatta bu öğretilerin Allah'ın Kitabı tarafından uygun görülüp görülmediğine aldırmamaktadır....

 

ÜCRETSİZ İNDİR ve OKU >>

 

     
     

Sinan Meydan
Atatürk ile Allah Arasında

"ATATÜRK VE DİN" KONUSUNDAKİ EN KAPSAMLI ÇALIŞMA "Atatürk ile Allah Arasında", Atatürk ve Din konusunda akla gelen tüm sorulara yanıt vermeye çalışan, Atatürk'ün düşünsel gelişimini ve değişimini hazırlayan tüm etkenleri doğumundan ölümüne kadar ayrıntılı olarak inceleyen çok kapsamlı bir çalışmadır.

ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ TABULAR YIKILIYOR... Bu kitap, Atatürk'ün pek bilinmeyen hayat hikâyesini, bu hikâyede gizli kalmış "Allah ve Din" algısını, dağılma dönemini yaşayan Osmanlı Devleti'nin değişim sancılarıyla birlikte ele alan, Türkiye'nin 200 yıllık modernleşme tarihinin de bir bilançosudur.

- Atatürk'ün İslami bilgilerinin açıklanmamış kaynakları nelerdir?
- Atatürk'ün materyalizm, pozitivizm, sosyalizm ve Darvinizmle nasıl bir ilişkisi vardır?
- Atatürk'ün Alevilik ve Mevlevilikle bağlantısı nedir?
- Atatürk'ün daha önce yayımlanmamış "Din ve İslam eleştirileri" nelerdir?
- Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sırasındaki "İslam Politikası"nın bilinmeyen özellikleri nelerdir?
- Atatürk devrimi ile Osmanlı modernleşmesi arasında nasıl bir ilişki vardır?
- Atatürk'ün hiç söz edilmeyen "Dinde Öze Dönüş Projesi" nedir?
- Atatürk'ün manevi dünyasıyla ilgili gizli gerçekler nelerdir?
- Atatürk'ün "ilk din", "namaz" ve "cami" konusundaki bilinmeyen araştırmaları nelerdir?
- Atatürk'e yönelik "dinsiz" suçlamalarının kaynakları ve gerçekler nelerdir?

Ve daha pek çok sorunun yanıtı "Atatürk ile Allah Arasında" da.
"Atatürk konusunda yazılmış en güzel kitaplardan biri..."
Prof. Dr. Yaşar Nuri ÖZTÜRK

 

SATIN AL >>

 

     

Yaşar Nuri ÖZTÜRK
Allah ile Aldatmak

Kur-an, "Allah ile aldatılmayın!" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.

Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. PKK'nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor:
"Peygamberler şehri Urfa'ya ilahiyat akademisi kurun!"
Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

Allah ile aldatanlar dokunulmaz,eleştirilmez bir "tahakküm teolojisi" oluşturmuşlardır.Türkiye'de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı omuşlardır.

Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir.Atatürk bu şeytani siyaseti,ta 1920'de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin "İslam'ı İslam'la yok etme siyaseti" olduğunu ilan ediyor.

Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın hakları konusunda işlenmektedir. Türkiye'de bugün kadın, özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla, Allah ile aldatan zümrelerin temel sömürü aracı olarak öne çıkarılmaktadır.

 

SATIN AL >>

 

     

Yaşar Nuri ÖZTÜRK
Batı Sömürgeciliği ve İslam Dünyası

"Öztürk, siyasal İslam'ın özel ajandasında belirlenen paradigmaların dışına çıktı; aynı zamanda dindar ve modern olma imkanı ile geleneksel İslam arasında sıkı bir bağ kurmak suretiyle Müslümanlara yeni bir ufuk açtı..."
- El-Ahram Weekly, 1-7 Şubat 2001)
"Profesör Yaşar Nuri Öztürk, destekleyenleri kadar öfkelenenleri de bulunan ünlü bir ilahiyatçıdır. Türkiye'de, Dinde Yeniden Yapılanma Hareketi'nin önderi olan bu insan, geleneksel dini uygulamalara karşı çıktı ve bu tutumu yüzünden dinci odakların hedefi haline geldi. Otuzu aşkın eseri bulunan Öztürk'ün kitaplarından bir kısmı İngilizce, Almanca ve Farsça'ya tercüme edilmiştir. Dinde Yenilikçi Anlayış'ın mensuplarından olan Öztürk günümüzde bu hareketin öncüsü durumundadır."

 

www.kitapyurdu.com'dan satın al

SATIN AL >>

 

     
     

OSHO
Sufizm Üzerine Konuşmalar - SIR - 2003

Sır. Şşşşşş... Bu aslında bir kitap değil. Daha çok bir dans bu. Sıradan bir dans da değil. Kalpten esen bir Sufi kasırgası bu. Nasıl ki dervişler ezelden beri aşk sarhoşluğu içinde dönüp durmuşlarsa, Usta'nın bu sözleri de çemberin dönmekte olan çapında yer alıyor. Zihninizin bilgi, kıssa ve fıkralardan oluşan bu engin bilgelik hazinesine dalmasına izin verdiğinizde, bu dans sizi de içine çekmiş oluyor.Ama dönen bu sözcük bolluğunun ortasında, merkezin tam içinde sessizlik, saf boşluk -Sufilerin ışk dedikleri gerçek aşk, Usta'nın varlığı oturuyor...Bu kitap bir şarkı bir anımsama, bir kucaklama, o gizli ana duyulan bir özlem, bir zikirdir."Durgun göller buluşamaz, ancak nehirler buluşabilir. La ilahe ill Allah- Allah'tan başka Tanrı yoktur. Hedeften başka hedef yoktur. Tanrı gittiğimiz yön değildir; Tanrı geldiğimiz yöndür. Halbuki gözlerimiz uzaklardaki yıldızlara takıl?p kalmış durumda. Hep ileriye bakıyoruz. Uzaklara odaklanmış durumdayız oysa yarattığımız tüm hedefler kendi zihnimizin yansıtmalarından ibaret. Asıl hedef nereden geldiğimizdir. O bizim doğamızın, varlığımızın ta kendisindedir, varoluşumuzun temelini oluşturur. Sufiler der ki, din başlı başına iki şeyden meydana gelir. Biri fakr yani hiç kimse, hiçbir şey, egosuzluk, tevazu kavramıdır. Fakr sözcüğü bunların tümünü kasteder. İkinci şey de zikr yani Tanrı'nın hatırlanmasıdır. Tanrı, ulaşılması, keşfedilmesi ya da icat edilmesi gereken bir şey değildir. Tanrı'nın sadece hatırlanması gerekir. Biz onu sadece unuttuk. Gereken tek şey bir uyanıştır. Buna zikr denir.İşte bu iki küçük kelime, fakr ve zikr, tasavvuf ruhunun ta kendisini oluşturur.

OSHOTÜRK İnternet Sitesi >>

 

SATIN AL >>

 

 
     

MÜZİK (Mutlaka Dinleyin)

Hüseyin ve Ali Rıza ALBAYRAK
Batıni Nefesler - 2003


SATIN AL >>
 

Hüseyin ve Ali Rıza ALBAYRAK
Şah Hatayi Deyişleri - 2004


SATIN AL >>

 
     
   

 

 

 
BELGESELLER (Mutlaka İzleyin)

Yunus EMRE ile Tasavvufta Yolculuk - 2005
Yapım, Yönetim, Metin Yazarı Semra SANDER

TRT tarafından 2005 yılında gerçekleştirilen 13.yy. Türk tasavvuf hayatının üç büyük sufisi Mevlana ve Hacı Bektaş-ı Veli'den sonra "Yunus Emre" belgeseli de tamamlandı. Yapım ve yönetimi Semra Sander tarafından gerçekleştirilen 55 dakikalık belgeselin görüntü yönetmenliğini Erol Yazıcı üstlenmiş. Yunus Emre'nin şiirleri ve hayat öyküsünden yola çıkılarak hazırlanan belgesel, tasavvufun ve bütün büyük mistik akımların temel konusu olan "kendini tanıma" ve "içe dönme" meselesine ışık tutmaya çalışıyor. Bilinenin ötesinde bir şeyler arayan izleyicilerin kaçırmamasını öneriyoruz.

 

SATIN AL >>      İZLE >>

 
Hacı Bektaş Veli ile Cem Töreni - 2003
Yapım, Yönetim, Metin Yazarı Semra SANDER

TRT tarafından 2003 yılında gerçekleştirilen belgesel, Anadolu'ya güvercin kılığında geldiği inanılan bir Veli... Cem törenlerinde hala yaşatılan felsefesi... Ve bu gizli felsefenin çözümlenme denemesi... İşte Hacı Bektaş Veli ve Cem Töreni. O'nun barış ve hoşgörü üzerine kurulu felsefesi bugünde ksımen sürdürülen Cem Törenlerinde yaşatılıyor. Belgesel; Hacı Bektaşi Veli'nin felsefesini yansıtırken, Cem Törenlerinin gizli sembolijisini çözmeye çalışıyor...

 

SATIN AL >>      İZLE >>

 
Mevlana ve Sema - 1999
Yapım, Yönetim, Metin Yazarı Semra SANDER

TRT tarafından 1999 yılında gerçekleştirilen belgesel, Mevlevilik konusunda en ufak bir bilgisi olmayan kişi bile, semanın bambaşka bir dünyaya işaret ettiğini hemen sezinler. Gerçekten de Sema ve Mevlana, bildiğimiz, alıştığımız dünyanın ötesindeki bir gerçekliğe açılan kapıdır. İşte "Mevlana ve Sema" adlı 53 dakikalık bu belgeselin amacı, sözü edilen bu kapıyı aralamaya çalışmaktır. İşte Mevlana ve Sema adlı 53 dakikalık bu belgesel program, Mevlana'nın felsefesini ve bu felsefeye uygun olarak düzenlenmiş Sema Ayininin sembolik anlamını , Mevlana'nın yaşam öyküsüne da atıflarda bulunarak elden geldiğince açık ve anlaşılır bir biçimde açıklamaktadır. Böylece seyirci, Mevlana'nın felsefesi ve Sema Ayininin sembolojisinin yanı sıra tasavvuf hakkında da bilgi edinebilmektedir. Mevlana'ya ve İslam Sufizmine göre her insanın yüreğinde sır adı verilen bir şey saklıdır. Bu sır, Yunus Emre'nin "Bir ben vardır, bende benden içeri" dediği şeydir. Bu sır her insana verilmez. Bu sırra ancak uzun çabalar ve lütuf sayesinde ulaşılabilir. Klasik Yunan uygarlığında Delfi Tapınağının girişinde yazılı bulunan "KENDİNİ TANI" ibaresinde kastedilen de bu yürekte gizli bulunan sırrı tanımaktır. Yoksa bildiğimiz anlamda insanın kendini psikolojik olarak tanıması değil. Aralamaya, anlamaya çalıştığımız, adı üstünde bir sır. Bu sırra erenler var ama dilleri bağlı. Bağlı, çünkü bilinmeyeni biliyor hale geliyorlar ama, bilinmeyeni, bilinmediği için anlatacak sözcük yok. Mevlana, belki de bunun için şiir, raks ve müziği seçti, anlatılamayanı, anlatabilmek için. Mevlana ve Sema adlı bu belgesel de, bu bilinmeyen kapıyı aralayıp Sema Ayini oluşturan Mevlana'nın felsefesinin özüne inmeye çalışmaktadır.

 

SATIN AL >>   

İZLE >>

     
Ne Biliyoruz Ki!? - 2004

Buna film demek zaten yetersiz olur. Belgesel-vari bir ürün bu... çok değişik bir tür... eşi benzeri yok...
Böyle birşey izleyeceğimi hiç tahmin edemezdim sinema tarihinde.. Daha önce eşi benzerine rastlamamıştım..
Ortalama 10 tane kadar profesörün de katıldığı bir kendini bulma, dünyayı anlamlandırma süreci...
Animasyonlarla destekleniyor.. Kuantum fiziğinden dalış yapıyor... Beynin içindeki algı kapasitesine kadar derinleşiyor.. Tanrı-Din mevzularına kadar her türlü konuyu zeminleştirip inceliyor.. Gerçeklik nedir, biz neden yaşıyoruz, insanın doğası nasıldır, gördüklerimiz mi gerçek yoksa beynimizde canlananlar mı? gibi insanoğlunun yegane, en büyük yaşam sorgusu olan platon-vari bir bakış açısı ile felsefesini sunuyor...

 

SATIN AL >>   

İZLE >>

Altın Oran ve Mekke Filmi

Allah, HERŞEY için BİR ölçü kılmıştır (Talak -3)

WikiPedia >>

Indigo >>

Harun Yahya >>

Ekşi Sözlük >>

Altın Oran Görselleri >>

 

İZLE >>

Aşağıda bazı Youtube videoları kullanılmıştır. İzleyemiyorsanız lütfen şunları deneyiniz.

YOUTUBE VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN KÖKTEN ÇÖZÜM >>

BAŞKA BİR YÖNTEM :
Youtube videolarını izlemek için bilgisayarınızın DNS ayarlarını 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 olarak değiştirmelisiniz.
Tüm Ali Rıza & Hüsyin ALBAYRAK videoları için tıklayınız...
.

 
 
 
 
 
ÇAPAR KÖYÜ WEB SİTESİ - caparkoyu@gmail.com