HABER LİSTEMİZE KAYDOLUN
TIKLAYIN >>
 
ÇAPAR SERBEST KÜRSÜ

- Sizce Çapar Köyü Derneği'nin öncelikli yapması gereken hizmet nedir?

- Bu sitede görmek istedikleriniz nelerdir?

- Köyümüz için iyi bir fikriniz mi var?

Düşünceni yaz, herkes okusun

 

Google Gruplar
Çapar Köyü
Bu grubu ziyaret et

Google Gruplar
Çapar Köyü grubuna kayit ol
E-posta:
NOT: Gmail hesabi gerektirir.
 
KOMŞU KÖYLER
- Nüfus bilgileri TİE 'den alınmıştır   >>
KÖYÜN ADI NÜFUSU
Bakırlı Köyü 100
Bulduk Köyü 62
Bulgurcu Köyü 53
Büyükyakalı Köyü 410
ÇAPAR Köyü 80
Çaparkayı Köyü 166
Çerçi Köyü 61
Göldagi Köyü 25
Gümerdiğin Beldesi 982
Gündoğmuş Köyü 284
Gürpınar Beldesi 1058
Kamış Köyü 293
Karahacı Köyü 172
Karakoçaş Köyü 91
Karamusa Köyü 101
Karaören Köyü 457
Kutluşar Köyü 31
Küçükyakalı Köyü 255
Mart Köyü 222
Ödek Köyü 189
Özbek Köyü 57
 
 
Türkiye'nin ilk Alışveriş Merkezi Sitesi

ÇAPAR KÖYÜ WEB SİTESİ

Ana Sayfa   >   Haberler / Duyurular
 
 
 


GELENEKSEL CABBAR BABA ETKİNLİKLERİ 2013 PİKNİĞİ
 
Fotoğrafları topluca görmek için tıklayınız.

GÜNDEM:
* AÇILIŞ, SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASI
* PROTOKOL KONUŞMALARI
* ÇEŞİTLİ SOSYAL ETKİNLİKLER
* İKRAM
* KAPANIŞ

1- Ulaşımın rahat sağlanması ve Derneğimizin mali külfete sokulmaması için Derneğimizin ayarlayacağı ulaşım aracına 27 Haziran 2013 tarihine kadar ücreti önceden peşin ödenmek koşuluyla) 0536 290 23 03 Esat AÇIKGÖZ’e veya 0532 644 48 78 nolu telefondan Yıldırım Sefa URAS’a ailelerin kaç kişi gideceklerini bildirmeleri,

2- Adak kurbanı olanların en geç 25 Haziran 2013 tarihine kadar yine aynı telefonlara müracaat etmeleri,

3-Ziyarete Devlet görevlileri de davetli olacağından görüntü ve çevre kirliliği yaratmamak açısından, kurban kesimi Cumartesi gününden yapılacak olup,Hizmette bulunmak isteyen hemşehrilerimiz bir gün önceden gelebilirler. Pazar günü hiçbir şekilde kurban kesimi yapılmayacaktır.

Bilgilerinize sunar ve gereğini rica ederim.

NOTLAR :
- Lokma ikramı öğle yemeğinde yapılacaktır.
- Temin edilecek olan araç, dolduğu takdirde kaldırılacaktır.
- Adak kurbanına bağışda bulunmak isteyenler, bağışlarını dernek temsilcilerine önceden verebilecekleri gibi CABBAR BABA ziyareti sırasında da verebilirler.


Esat AÇIKGÖZ
(Çapar Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı)


FOTOĞRAFLAR   2013 YILI GELENEKSEL BİRLİK YEMEĞİ İPTAL EDİLMİŞTİR
 

Çapar Köyü Derneği tarafından her yıl düzenlenen "Geleneksel Birlik Yemeği Etkinliği" bu yıl katılıma geri dönüşün az olması sebebiyle iptal edilmiştir.

Prosedür gereği katılım duyurusundan sonra etkinliğe katılmak isteyenlerin, dernek yetkililerine ulaşıp bir an önce rezervesyon yaptırmaları yada davetiye almaları gerekmektedir. Dernek yetkilileri de ellerindeki sayı kadar, belirtilen yerde yer ayırttırmakta, gelmeyenler olsa bile bu yerlerin ücretlerini ödemek zorunda kalmaktadırlar. Bu da haliyle derneğimizi zarara uğratmaktadır. Bu durum belirtilenden fazla katılımcı olması durumunda da yine derneği zarara uğratmakta, ayrıca katılımcıların gittiğinde yer bulamaması ile sonuçlanabilmektedir. Prosedür her yıl olduğu gibi yine bu şekilde işlememiştir. Bu yüzden dernek yetkilileri bu zor kararı alarak bu yılki yemeği iptal etmişlerdir.
FOTOĞRAFLAR   


GELENEKSEL CABBAR BABA ZİYARETİ 2012 ETKİNLİKLERİ
 

01 Temmuz 2012  Pazar günü Geleneksel CABBAR BABA Ziyareti yapılacaktır.

Zaman : 01- Temmuz- 2012   Pazar  Saat :  11:00 - 18:00
Yer : Çapar Köyü Çankırı / Şabanözü
GÜNDEM:
* AÇILIŞ, SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASI
* PROTOKOL KONUŞMALARI
* ÇEŞİTLİ SOSYAL ETKİNLİKLER
* İKRAM
* KAPANIŞ

1- Ulaşımın rahat sağlanması ve Derneğimizin mali külfete sokulmaması için Derneğimizin ayarlayacağı ulaşım aracına 23 Haziran 2012 tarihine kadar ücreti önceden peşin ödenmek koşuluyla) 0536 290 23 03 Esat AÇIKGÖZ’e veya 0532 644 48 78 nolu telefondan Yıldırım Sefa URAS’a ailelerin kaç kişi gideceklerini bildirmeleri,

2- Adak kurbanı olanların en geç 23 Haziran 2012 tarihine kadar yine aynı telefonlara müracaat etmeleri,

3-Ziyarete Devlet görevlileri de davetli olacağından görüntü ve çevre kirliliği yaratmamak açısından, kurban kesimi Cumartesi gününden yapılacak olup, Pazar günü hiçbir şekilde kurban kesimi yapılmayacaktır. 

Bilgilerinize sunar ve gereğini rica ederim.

NOTLAR :
- Lokma ikramı öğle yemeğinde yapılacaktır.
- Temin edilecek olan araç, dolduğu takdirde kaldırılacaktır.
- Adak kurbanına bağışta bulunmak isteyenler, bağışlarını dernek temsilcilerine önceden verebilecekleri gibi CABBAR BABA ziyareti sırasında da verebilirler.

Esat AÇIKGÖZ
(Çapar Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı)GELENEKSEL CABBAR BABA ZİYARETİ 2011 ETKİNLİKLERİ
 


2011 yılı Geleneksel Cabbar Baba etkinlikleri 26 Haziran'da köyümüzde düzenlenmiştir. Haziran ayının son haftasındaki soğuk ve yağışlı havaya rağmen, katılım beklenenin de üzerinde gerçekleşmiştir.

Katılımcıların, Cabbar Baba ziyaretgahına araçlarla iniş ve çıkışlarında sorun yaşanmaması için hem köy içindeki hemde arka taraftaki yol, kepçe ile düzeltilmiştir. 2010 yılında hizmete giren çeşmemiz, yardımsever bir sevenimizin maddi katkılarıyla daha da sağlamlaştırılmış ve güzelleştirilmiştir. Cumartesi akşamından Cabbar Baba ziyaretgahına çıkan gönüllülerimiz, kurbanların kesilmesi ve etlerin kavrulmaya hazır hale getirilmesinde çok büyük emek sarfetmişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Etkinliğin düzenleneceği Pazar sabahı bastıran ani yağış ve aşırı soğuk hava bile hemşerilerimizin birlik beraberliğinde olumsuzluk yaratmamıştır. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğimiz, kurban etlerinin dağıltılması ve genel temizliğin ardından sona ermiştir. Tüm gün boyunca piknik havasında devam eden etkinliğimizde konuk sanatçılar konser vermişler, oyunlar oynanmış, halaylar çekilmiş, yıl içinde bir araya gelip görüşemeyen tüm dost ve akrabalar hasret gidermişlerdir.

Hazırlıklarda emeği geçen herkese ve tüm katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür eder, seneye aynı coşku ile Cabbar Baba'nın birlik ve beraberlik içindeki birleştirici ortamında buluşmayı bir kez daha temenni ederiz.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Köylümüz Can Uras'tan Videolar...


NOT: Videoyu izleyemiyorsanız, DNS ayarlarınıza 8.8.8.8 - 8.8.4.4 girebilirsiniz.


CABBAR BABA ZİYARETGAHINA SU ÇIKARTILDI
 

NOT: Videoyu izleyemiyorsanız, DNS ayarlarınıza 8.8.8.8 - 8.8.4.4 girebilirsiniz.

Pınarlar mevkiinde bulunan Murtaza Aksan Dede'nin yaptırmış olduğu çeşmenin üst kısmından alınan su Cabbar Baba Anıt ve Aile Mezarının yan tarafına çıkartılmıştır.

Yıllardır mezarı yapılmayan Cabbar Baba Anıt Mezarı’nın yapımından sonra, yukarı çıkması hayal bile edilemeyen, ihtiyaç ve eksikliği sürekli hissedilen Cabbar Baba Ziyaretgahındaki su ve çeşme sorunumuz giderilmiştir. Martlı Halil Özdemiroğlu Dedemizin ve Süleyman Zeki Erdoğan abimizin destekleri, hemşerilerimizin maddi ve manevi katkıları sayesinde çeşme açılışımızı hemşerilerimizin ve misafirlerimizin katılımıyla yapmış bulunmaktayız. Herkese hayırlı uğurlu olmasını dileriz.
FOTOĞRAFLAR
 GELENEKSEL CABBAR BABA ZİYARETİ 2010 ETKİNLİKLERİ
 
FOTOĞRAFLAR

Cabbar Baba etkinlikleri bu yılda coşku ile kutlandı.

Yağmur muhalefetine rağmen beklenenin çok üzerinde katılımcı oldu.
Çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Çeşme açılışımız yapıldı.
Dernekte ve köy hizmetinde maddi manevi görev alanlara plaketleri ve teşekkür belgeleri Dernek Başkanı Esat Açıkgöz tarafından verildi.
Çeşitli gösteri ve etkinlikler düzenlendi.

CABBAR BABA ZİYARETGAHINA SU ÇIKARMA ÇALIŞMASI
 

NOT: Videoyu izleyemiyorsanız, DNS ayarlarınıza 8.8.8.8 - 8.8.4.4 girebilirsiniz.

Pınarlar mevkiinde bulunan Murtaza Aksan Dede'nin yaptırmış olduğu çeşmenin üst kısmından alınan suyun Cabbar Baba Anıt ve Aile Mezarının yan tarafına su çıkartılması çalışmaları başarıyla yürütülmektedir.

27 Haziran 2010 tarihinde Geleneksel Cabbar Baba Etkinliklerine yetiştirilmek üzere çeşme yapım çalışmalarına devam edilmektedir. Hayratta katkıda bulunmak isteyen duyarlı hemşerilerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın maddi yardımlarını bekliyoruz. İletişim için Esat AÇIKGÖZ 0536 290 23 03 nolu telefona makbuz karşılığında bağışlarını bildirebilirler.
Dernek Başkanı - Esat AÇIKGÖZ
2010 YILI GELENEKSEL AKŞAM YEMEĞİ
 

Çapar Köyü Derneği tarafından her yıl düzenlenen "Geleneksel Akşam Yemeği Etkinliği" 16 Nisan 2010 Cuma akşamı akşamı, Vedat Dalokay Kokteyl Salonu'nda yeniden düzenlendi

Yemeğe katılım her geçen yıl artan sayıda devam etmektedir. Düzenlenen etkinlikte coşku dolu bir kutlama gerçekleştirilmiştir. Misafirlerin çoğu memnun ve mutlu bir şekilde ayrılmışlardır.

Katılımcı misafirler tüm bu etkinliğin çok cüzi bir ücret karşılığı gerçekleştirilmesine alışmışlardır.

Tüm bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta dernek yetkilileri Esat Açıkgöz ve olmak üzere ve maddi, manevi desteklerini esirgemeyen tüm misafirlerimize buradan teşekkürlerimizi bir kez daha bildiririz...
FOTOĞRAFLAR   CABBAR BABA ZİYARETGAHI YENİLENDİ
 
HABERİN FOTOĞRAFLARI

Çapar Köyü Derneği öncülüğünde başlatılan "Cabbar Baba ziyaretgahının, daha modern bir görünüme kavuşturulması" çalışmaları sonuçlanmıştır. Bu hizmet ile Cabbar Baba ve ailesinin mezarları yenilenmiş ve 27 Eylül 2009 Pazar günü Dernek yönetimi, bazı köylülerimiz ve misafirlerin katılımları ile açılışı yapılmıştır.

Çapar Köyü Derneği, yardımsever Çapar Köylüleri ve Cabbar Babayı sevenlerin, her türlü maddi ve manevi desteği ile bu hizmeti de hayırlısıyla tamamlamıştır.

Konu ile ilgili Dernek Başkanımız Esat AÇIKGÖZ'ün açıklaması;

Saygı Değer Hemşerilerim...

Cabbar Baba Anıt Mezarı ve Aile Efradının Mezarları'nın açılış merasimi vesilesi ile derneğimizin belirttiği tarihte ve tamamen kendi çalışmamız ve tasarımımız neticesinde, yüz yıllardır yapılamamış olan Cabbar Baba Anıt Mezarı ve Alie Efradının Mezarlarının inşasını gerçekleştirmiş olmanın gururu ve rahatlığı içindeyiz.
Dolayısıyla, bu çalışmalar süresinde, bu konuya ilgi gösteren, maddi ve manevi yardımda bulunan tüm hemşerilerime, bir kez daha teşekkür eder, saygılar sunarım.

Dernek Başkanı
Esat AÇIKGÖZGELENEKSEL CABBAR BABA ZİYARETİ 2009 ETKİNLİKLERİ
 
FOTOĞRAFLAR

Cabbar Baba etkinlikleri bu yılda coşku ile kutlandı.

600'ün üzerinde katılımcı oldu.
Çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Dernekte ve köy hizmetinde maddi manevi görev alanlara plaketleri ve teşekkür belgeleri Dernek Başkanı Esat Açıkgöz tarafından verildi.
Çeşitli gösteri ve etkinlikler düzenlendi.
2009 YILI GELENEKSEL AKŞAM YEMEĞİNDE TOPLANDIK
 

FOTOĞRAFLAR    VİDEOLAR

Çapar Köyü Derneği tarafından her yıl düzenlenen "Geleneksel Akşam Yemeği Etkinliği" 28 Şubat 2009 Cumartesi akşamı akşamı, Vedat Dalokay Kokteyl Salonu'nda yeniden düzenlendi

Yemeğe katılım her geçen yıl artan sayıda devam etmektedir. Düzenlenen etkinlikte coşku dolu bir kutlama gerçekleştirilmiştir. Misafirlerin çoğu memnun ve mutlu bir şekilde ayrılmışlardır.

Katılımcı misafirler tüm bu etkinliğin çok cüzi bir ücret karşılığı gerçekleştirilmesine alışmışlardır. Dernek yetkilileri "Bizim amacımız sadece hemşerilerimizi kaynaştırmak, kaynaştırırken de eğlendirmek ve bir yılın yorgunluğuna bir nebze de olsa çare olabilmektir, maddi kaygılar hiçbir zaman ilk sırada yer almamıştır" demişlerdir.

Tüm bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta dernek yetkilileri Esat Açıkgöz, Murat Akyol olmak üzere ve maddi, manevi desteklerini esirgemeyen tüm misafirlerimize buradan teşekkürlerimizi bir kez daha bildiririz.SEYİT MEHMET ABDAL DEDE KURBANI ETKİNLİKLERİ
 
Çapar Köylülerinden bazıları, bu yılkı Seyit Mehemmet Abdal Dede etkinliklerine kurbanları ile katkıda bulunmaşdır. Kesilen tüm kurbanları, Allah'ın kabul etmesi dileğiyle...

Kurbana katkıda bulunan Çaparlılar;
Esat AÇIKGÖZ - Murat AKYOL- Yüksel UYGUR - Yakup ERDOĞAN - Zeynel ERDOĞAN - Ali Baki URAS - Mürsel ARSLANTAŞ - Yücel URAS - Ahmet KILIÇARSLAN - Süleyman URAS - Aşur UYGUR - Mustafa AKSAN - Ali UYGUR - Bektaş UYGUR - Ali Rıza ERCİVAN - Yalçın URAS

Seyit Mehmet Abdal Dede kimdir? >>ÇAPAR KÖYÜ SMS UYARI SİSTEMİ DEVREYE GİRDİ
 
Çapar Köyü Derneği ve Çapar Köyü web sitesinin ortaklaşa çalışması neticesinde hızlı SMS (Cep telefonuna kısa mesaj) uyarı sistemi devreye girmiştir.

Bundan sonra Çapar Köyü ile ilgili her türlü duyuruyu bu sistem ile hızlı bir şekilde cep telefonlarınıza gönderilecektir. Bunun için tek yapmanız gereken Cep telefon numaranızı soldaki HABER LİSTEMİZE KAYDOLUN bölümünden bizlere göndermenizdir.

Ayrıca bu sistemi tüm Çapar'lılar da, Çaparlı'lara özel toplu mesajlar için kullanabilir. Örneğin Düğün, toplantı, haber, vefaat, doğum, firma reklamı gibi duyurularınızı tek bir tıklamayla tüm Çaparlı'lara HIZLI ve UCUZ bir şekilde SMS formatında gönderebilirsiniz. Ayrıntılar çok yakında duyurulacaktır.GELENEKSEL AKŞAM YEMEĞİ 5 NİSAN'da YAPILDI
 
YER    : Vedat Dalokay Kokteyl Salonu     Kolej / Ankara
TARİH : 05.04.2008 Cumartesi günü
SAAT  : 19.30'da yapılmıştır.

Katılıma gelen tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Çapar Köyü Derneği Bşk. Esat AÇIKGÖZ2008 YILI İÇİN DERNEĞİN YENİ YÖNETİMİ SEÇİLDİ
 
Çapar Köyü Derneğinin 2008 yılı için yönetim ve denetim kurulu listesi aşağıdadır.
Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

     YÖNETİM KURULU
1- Esat Açıkgöz (Başkan)
2- Murat Akyol
3- Yakup Erdoğan
4- Yüksel Uygur
5- Sıtkı Gürhan
6- Erkan Çınar
7- Hayati Eren

     DENETİM KURULU
1- Abidin Açıkgöz
2- Yıldırım Sefa Uras
3- Ali Baki Uras

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYIN >>2008 YILI DERNEK OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
 
YER    : İrfan Baştuğ Caddesi Spotçular Çarşısı 7.Kat No: 2/45 Dışkapı / Ankara
TARİH : 10.02.2008 Pazar günü
SAAT  : 13.00'de yapılacaktır.

Toplantıda çoğunluk sağlanamadığı taktirde 2. toplantı ertesi hafta, 17.02.2008 tarihinde aynı yer ve aynı saatte yapılacaktır.

GENEL KURUL GÜNDEMİ
1- Açılış ve saygı duruşu
2- Yoklama
3- Divan başkanı seçimi
4- Yönetim ve Denetim Kurullarının okunması
5- Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrazı
6- Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının seçimi
7- Dilek ve Temenniler
8- Kapanış

Tüm üyelerimize duyurulur.
Çapar Köyü Derneği Bşk. İ.Sami ERDOĞAN 
POPSTAR-ALATURKA YARIŞMASINDA DEMET AKYOL
 
Star televizyon kanalında, pazar gecelerinin ilgiyle izlenen yarışma programı Popstar-Alaturka'da bizden biri...
Menekşe ve Erdal AKYOL çiftinin kızları, Demet AKYOL Popstar-Alaturka ses yarışmasında sesi ve duruşuyla oylarınızı bekliyor. Desteklemek için Pazar geceleri 104 yazıp 3004 'e cep telefonunuzdan mesaj göndermeniz yeterli.
Niğde'de öğretmenlik yapmakta olan Demet, evli ve Göktürk Yağız ARSLAN adlı bir erkek çocuk sahibi.
Çapar'lılar olarak yarışmada sergilediği performansı için Demet'e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...


 
ÖZGÜR BEKTAŞ, MUHASEBE BÜROSU ADRES DEĞİŞİKLİĞİ
 
Köylümüz olan Özgür Bektaş işyerini Onur Çarşısı İşhanı'ndan Meşrutiyet Caddesi 14 numaralı Özsoy İşhanının 7. Katı Numara 19'a taşınmıştır. Telefon numaraları değişmemiştir. Tüm köylümüze duyrulur.

Meşrutiyet Cad. No: 14/19 (Özsoy İşh. 7.Kat) Kızılay / ANKARA Tel: (0.312) 419 88 19 - Faks: 419 34 26 Gsm: (0.533) 315 17 27


 
ÇAPAR KÖYÜ SOSYAL TESİSİMİZ 28 EKİM'de AÇILDI
 
Bünyesinde bir çok sosyal hizmeti verebilecek olan tesisimiz, Şabanözü Kaymakamı Sayın Serkan ŞEKER, Çapar köylüleri ve yöre halkının katılımıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde hizmete açılmıştır.
Sosyal tesisimizin şu anki seviyesine gelmesinde katkıları olan tüm kamu kurum, kuruluş ve şahıslara buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.


 
2007 SAYIMINDA ÇAPAR KÖYÜ NÜFUSU 21 KİŞİ ÇIKTI
 
2007 yılı nüfus tesbitine göre Çapar Köyü Nüfusu 21 kişi ile Şabanözü belediyesinin en az nüfusa sahip köyü oldu.


 
SİZDEN KÖY İLE İLGİLİ HABERLERİNİZİ BEKLİYORUZ...
 
Köyümüzü ilgilndiren her konuda, bize haber gönderebilirsiniz.

HABER GÖNDER >>

   
 
 
ÇAPAR KÖYÜ WEB SİTESİ - caparkoyu@gmail.com